dsc00143-a
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 26-09-2021
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90
  • Dzisiaj 26 niedziela zwykła. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na Seminarium Duchowne zamiast płodów rolnych. Bóg zapłać.
  • Dzisiaj jubileusz wspólny par małżeńskich 25-lecia.
  • Dzisiaj o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia na Podlesiu przy kapliczce, w Łazach przy szkole i w Brzeźnicy przy figurze św. Józefa na parkingu przykościelnym prowadzona przez Akcję Katolicką i Ks. Katechetę.

W tym tygodniu w liturgii:

• wtorek – św. Wacława;
  • środę – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała i nowenna do M.B. Nieust. Pomocy;
  • piątek – św. Teresy i rozpoczęcie nabożeństw różańcowych o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, a obowiązkowo młodzież z klas VIII wraz z rodzicami w ramach comiesięcznego spotkania przed S. Bierzmowania.
  • W sobotę – św. Aniołów Stróżów.
  • W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w środę i czwartek od godz. 17.30. W piątek od godz. 17.00 poprzedzona wystawieniem Pana Jezusa w monstrancji i prywatną adoracją zakończoną Litanią do Naj. Serca P. Jezusa.
  • Zapraszamy również na adorację Parafialny Zespół Synodalny.
  • W sobotę różaniec po Mszy św. pod przewodnictwem Akcji Katolickiej.
  • W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  • Dziękujemy Róży Rodzinnej zelatorki Anny Bienias za ofiarę 250 zł na Misje. Bóg zapłać.
  • W Bazylice Bocheńskiej rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci M.B. Różańcowej. Szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej.
  • Dziękujemy za sprzątanie kościoła i prosimy na ten tydzień nast. p. Jawień Jadwigę, Dawiec Elżbietę, Maliszczak Krystynę, Klimek Marię. Państwo Młodzi proszą, aby nie kupować kwiatów.
  • Prosimy w czasie jesieni o pozamiatanie liści koło palisady przy chodniku ulicznym.
  • Ks. Katecheta zaprasza na zbiórkę aspirantów i ministrantów w środę na godz. 17.00, a lektorów w sobotę po Mszy św. wieczornej ok. 19.00.
  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym… Dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny z podstawką pod kubek.
  • W tym roku w październiku Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie będzie przeżywać jubileuszu 200-lecia jego istnienia. Z tej racji Biskup Tarnowski zachęca w czasie różańca wszystkich diecezjan do modlitwy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie.
  • We wtorek będzie w Brzeźnicy uroczystość z udziałem władz Gminnych i Powiatowych związana z nadaniem imienia Wacława Woźnickiego mostowi koło Szkoły. Uroczystość tę poprzedzać będzie Msza św. w naszym kościele o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału.
motyw4
motyw nad wejściem do zakrystii