dsc00143-a
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20-11-2022
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90
  • Dzisiaj 34 niedziela zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla. Za odmówienie Aktu poświęcenia się Sercu P. Jezusa można zyskać odpust zupełny.
  • Pan Ireneusz Baran otrzyma dzisiaj w Katedrze Tarnowskiej odznaczenie Dei Regno Servire za zaangażowanie w życie parafii.
  • Dzisiaj patronalne święto Akcji Katolickiej i LSO.
  • Na Mszy św. o godz. 9.00 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów, a po Mszy św. spotkanie w salce nowych ministrantów i ich rodziców.
  • O godz. 14.30 na wikarówce krótkie zebranie, na które zapraszamy Radę Parafialną, Akcję Katolicką i Caritas. Prosimy wszystkich o przybycie, gdyż mamy do omówienia bardzo ważną sprawę.
  • Zapraszamy Akcję Katolicką na Mszę św. o godz. 15.30, która będzie sprawowana w ich intencji, a potem na spotkanie. Dziękujemy Akcji Katolickiej za ofiarę 500 zł. na odnowienie grobowca Ks. Tomasza Migdała. Bóg zapłać.
  • Radni na wikarówce przyjmują dzisiaj ofiary na dalsze prace w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. Bóg zapłać. Można również składać ofiary na konto parafialne.

W tym tygodniu w liturgii:

• poniedziałek – wsp. Ofiarowania NMP;
  • wtorek – św. Cecylii patronki organistów. Z tej racji p. organiście składamy najlepsze życzenia;
  • w środę – nowenna do M.B. Nieust. Pomocy i Msza św. o godz. 16.00;
  • piątek– wsp. dow. św. Katarzyny.
  • Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę i prosimy na ten tydzień nstp. p. Puzię Marię, Jaroszek Janinę, Hejmej Marię, Smolarczyk Magdalenę, Rysak Bernadettę. Gdy będzie pogoda, to prosimy aby pograbić liście. W adwencie nie stroimy ołtarzy kwiatami.

• W Gościu Niedzielnym ….. Dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny Promyczek Dobra i Mały Promyczek.
  • W następną niedzielę rozpoczyna się Adwent. Będą do nabycia tzw. „Chlebki Miłosierdzia” jako pomoc Kościołowi w Potrzebie po 9 zł., a także świece jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
motyw4
motyw nad wejściem do zakrystii